Tam, gdzie efektywność to chleb powszedni: lotnisko w Luksemburgu stawia na firmę SIX.

Tam, gdzie efektywność to chleb powszedni: lotnisko w Luksemburgu stawia na firmę SIX.

Lotnisko to miejsce, gdzie dokonuje się logistycznych cudów. To nie tylko obsługa samolotów. Codziennie tysiące pasażerów przyjeżdża lub odjeżdża samochodami. Trzeba więc zadbać o odpowiednią liczbę parkingów oraz sprawny przebieg procesów płatniczych.

Dla lotniska w Luksemburgu sprawna infrastruktura płatności bezgotówkowych na parkingu ma kluczowe znaczenie, ponieważ 9 na 10 klientów dokonuje tu płatności kartą. Firma SIX Payment Services wspiera pracę lotniska w Luksemburgu, dostarczając odpowiednie terminale płatnicze i integrując je z istniejącym systemem oraz oferując akceptację wszystkich powszechnie stosowanych kart. „Istotna była dla nas możliwość akceptowania jak największej liczby kart płatniczych. Ponadto chcieliśmy mieć pewność, że rozwiązanie płatnicze spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa, a dokonywanie płatności w automacie będzie szybkie, niezawodne i proste. Poza tym rozwiązanie musi płynnie pasować do naszego systemu. Firma SIX spełniła wszystkie te kryteria – to nas przekonało”, potwierdza Claudine Leinenveber, dyrektor generalny lotniska w Luksemburgu.

Jednak dobrze funkcjonująca infrastruktura płatnicza to również dobra współpraca i niezawodna pomoc techniczna. Claudine Leinenveber podkreśla: „Współpraca z firmą SIX jest niezwykle owocna, także w obrębie tego kompleksowego projektu. To rzetelny partner oferujący kompetentną pomoc techniczną. Będę polecać firmę SIX – właśnie zastanawiamy się nad zaimplementowaniem rozwiązania płatniczego e-commerce tej firmy”.

Na lotnisku w Luksemburgu najważniejszy jest komfort pasażerów – dzięki rozwiązaniu płatniczemu firmy SIX przeznaczonemu do obsługi parkingów lotnisko to nadal uważane jest za jedno z najbardziej przyjaznych w całej Europie.

Lotnisko w Luksemburgu

Lotnisko w Luksemburgu tygodniowo obsługuje ok. 850 lotów do 84 miast. Ma przepustowość 2 mln pasażerów i w 2013 r. na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród podróżujących belgijskie związki konsumentów uznały je za jedno z najbardziej przyjaznych lotnisk w Europie. Parking wielopoziomowy oferuje ponad 4000 miejsc parkingowych.