Jakie korzyści mają sprzedawcy z informacji dotyczących przeprowadzonych transakcji płatniczych.

Jakie korzyści mają sprzedawcy z informacji dotyczących przeprowadzonych transakcji płatniczych.

Internetowy portal dla klientów myPayments firmy SIX oferuje sprzedawcom bezpłatną możliwość śledzenia wszystkich procesów płatniczych w czasie rzeczywistym.

Sprzedawcy nie muszą już poświęcać tak wiele swojego czasu, aby efektywnie wykorzystać dostępne dane na potrzeby analizy swojej działalności. Dzięki myPayments, bezpłatnemu narzędziu analitycznemu firmy SIX, otrzymują Państwo najważniejsze informacje i statystyki dotyczące wszystkich transakcji i płatności zrealizowanych w ramach Państwa działalności. Taka możliwość zapewnia Państwu wyraźną przewagę konkurencyjną, ponieważ dzięki niej można w bardziej wydajny sposób śledzić procesy zachodzące we własnym przedsiębiorstwie.

Wszystko pod kontrolą

Dzięki systemowi myPayments firmy SIX sprzedawcy mogą wygodnie i szybko poznać aktualny status transakcji i informacje związane z opłatami. Również małe i średnie przedsiębiorstwa mogą szybko otrzymać wgląd w swoje transakcje realizowane za pomocą kart.

Ponadto każdy sprzedawca za pomocą indywidualnych filtrów i opcji wyszukiwania może wygenerować przejrzyste statystyki, a także szczegółowe raporty, a wszystko to w dowolnym czasie i miejscu. Tabele można eksportować jako plik Excel lub CSV, a następnie dalej przetwarzać lub zarchiwizować.

System myPayments umożliwia sprzedawcom wygodną kontrolę wszystkich płatności i transakcji zrealizowanych za pośrednictwem dostawcy usług płatniczych w ciągu ostatnich 9 miesięcy. Sprzedawca może również w wygodny sposób pobrać odpowiednie noty kredytowe. Produkt jest dostępny już teraz, nieodpłatnie, dla wszystkich klientów SIX Payment Services. Jesteśmy w trakcie informowania wszystkich klientów o rejestracji.

Analiza anonimowych danych transakcyjnych sprawia, że firma SIX może zaoferować sprzedawcom realną wartość dodaną. Oznacza to na przykład, że sprzedawca może z dokładnością co do godziny sprawdzić, gdzie powinien zaangażować swój personel. Sprzedawcy z kolei mogą zaproponować klientom odpowiednie programy lojalnościowe, jeśli dysponują wystarczającą ilością informacji na temat zwyczajów zakupowych swoich klientów. W Szwajcarii ta usługa jest już dostępna. Przykładowo, jeśli sprzedawca zna szacunkową kwotę, jaką jest gotów wydać przeciętny klient, może wprowadzić właściwie ukierunkowane rabaty jako zachętę do dalszych zakupów. A zadowoleni klienci wracają.

Panagiotis Karasavvoglou, dyrektor zarządzający SIX Payment Services w Niemczech.

myPayments zaprezentujemy w dniach 5-9 marca 2017 roku na targach EuroShop w Dusseldorfie, hala 6, stoisko D28, a także w dniach 7-8 marca 2017 roku na targach Internet World w Monachium, hala A6, stoisko E242.