Kiedy samochód dokonuje płatności za parking

Media co rusz donoszą o samochodach autonomicznych: nie ma firmy technologicznej, która nie zajmowałaby się tym tematem. Ale firma SIX idzie o krok dalej i wspólnie z firmą Rinspeed specjalizującą się w branży motoryzacyjnej zastanawia się, co można by robić z wolnym czasem w samochodzie.

Usiądź i oprzyj się wygodnie. Przyjemnie tak odpocząć po długim dniu pracy, prawda?

Masz ochotę coś przekąsić? Na dotykowym ekranie zamów coś w ulubionej restauracji i zapłać jednym ruchem ręki. Kiedy tam dotrzesz, jedzenie będzie już gotowe. A propos: właśnie jesteś w samochodzie i jedziesz przez miasto, a dokładniej: samochód cię wiezie. Witamy w przyszłości!

Samochód już poinformował restaurację, o której godzinie przybędziesz. Stolik przy oknie czeka. Ekran pokazuje ci wolne miejsca parkingowe w pobliżu restauracji. Wybierz dowolne z nich! Podczas wyjeżdżania z parkingu opłata zostanie automatycznie uregulowana.

Po doskonałym posiłku z zadowoleniem udajesz się w drogę powrotną do domu i robisz jeszcze coś dobrego także dla swojego samochodu. Wjeżdżasz do myjni samochodowej, ot tak, bez czekania w kolejce. Płatność została dokonana podczas wjeżdżania dzięki funkcji płatności zbliżeniowych wbudowanej w lusterko wsteczne.

Za rogiem jest supermarket, w którym dziś rano w drodze do pracy, nie wychodząc z samochodu, udało ci się zrobić zakupy – samochód zatrzymuje się na chwilę, a przygotowane zakupy lądują w twoim bagażniku.

Teraz można jechać prosto do domu, ale przydałyby się jeszcze świeże kwiaty. Na ekranie dotykowym wybierz najpiękniejszy bukiet – resztą zajmie się twój dron, włączając w to płatności na miejscu. Posłaniec już rusza w drogę.

Wszystkie zakupy zrobione. Teraz możesz się zrelaksować i z radością czekać na to, co przyniesie wieczór. Samochód skręca w ulicę, przy której mieszkasz. Jakie to uczucie wrócić do domu w stanie odprężenia i mieć pozałatwiane wszystkie sprawy?

Móc w każdej chwili zdecydować się na wszystko – oto przyszłość. Firma SIX wnosi swój wkład w przyszłość, udostępniając elastyczne technologie w zakresie płatności bezgotówkowych. Tak elastyczne, że nadają się również do zastosowań przekraczających naszą wyobraźnię.