Maksymalny wysiłek dla palców i głowy

Hakaton: Można się łatwo domyśleć, że pojęcie to składa się ze słów „hakować” i „maraton”. Ale co tak naprawdę dzieje się podczas takiej imprezy? I co ma z tym wspólnego firma SIX?

W 2015 r. odbyła się pierwsza edycja, w 2016 r. druga: Podczas #SIXHackathon dużo się dzieje. Podczas takiej imprezy spotykają się specjaliści z branży IT i przez cały weekend pod presją czasu szukają rozwiązania zadanego problemu. Przydatna jest tutaj innowacyjność, kreatywność i pomysłowość. Cel to znalezienie rozwiązań, które można zaprezentować. Zegar tyka!

Uwolnić kreatywność

Hakowanie kojarzy się wielu ludziom z działalnością przestępczą. Ale „hakera” chyba najlepiej opisuje wyrażenie „kreatywny umysł”.Próbuje on kreatywnie podchodzić do istniejących systemów lub technologii i odkrywać ich potencjał.Właśnie ta kreatywność ma wyzwolić się podczas #SIXHackathon i zostać przekuta w praktyczne pomysły.„W sumie stworzono 40 bardzo ciekawych projektów, które zaprezentowano jury.Tegoroczna impreza to kontynuacja – pragniemy, aby wykonana praca przyniosła jak największe korzyści”, mówi Andreas Iten, Managing Director Financial Information. Zadowolony jest także Markus Graf, Head Innovation Management w firmie SIX: „Widzieliśmy mnóstwo utalentowanych ludzi oraz prawdziwie innowacyjne projekty. Hakaton spełnił zatem nasze oczekiwania”.

Tegoroczna impreza to kontynuacja – pragniemy, aby wykonana praca przyniosła jak największe korzyści.”

Andreas Iten, Managing Director Financial Information

Zejść z utartych ścieżek

Ale czego firma SIX oczekuje po tej imprezie i zebranych tam pomysłach? Innowacje – bez innowacyjnych pomysłów łatwo można przegapić przyszłość.#SIXHackathon jest właśnie po to, aby temu zapobiec.Aby stworzyć prawdziwe innowacje, należy pójść nowymi, nietypowymi ścieżkami.Bardzo istotne jest również, aby ludzie działający w środowisku kreatywnym mieli możliwość poznania się i komunikowania ze sobą:dlatego też hakaton odbywa się równocześnie w Londynie i Zurychu – dzięki temu te ważne ośrodki technologii finansowych są ze sobą połączone i mogą wymieniać się doświadczeniami.„Dzięki dodatkowej lokalizacji w Londynie udało się niemal podwoić liczbę uczestników”, nie kryje radości Andreas Iten i dodaje: „a po zakończeniu jednego hakatonu już myślimy o następnym.Dlatego zespół F10 już czyni przygotowania do kolejnej imprezy w 2017 r”.