Jak wysoko? Ile? Jakie trendy?

Jak wysoko? Ile? Jakie trendy?

Nieustannie przetwarzamy transakcje bezgotówkowe dla naszych klientów z różnych branż. Ma to swoje odzwierciedlenie w liczbach.

Nieustannie przetwarzamy transakcje bezgotówkowe dla naszych klientów z różnych branż. Ma to swoje odzwierciedlenie w liczbach.

Ile transakcji przetworzyliśmy?

Firma SIX Payment Services przetworzyła na całym świecie 3,16 mld transakcji kartami płatniczymi. To o 5,9% więcej niż w roku ubiegłym.

Ile to było kart?

Liczba przetworzonych kart wyniosła 25,7 mln. To wzrost o około 2% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Który dzień był najbardziej transakcyjny?

Również w 2014 r. najbardziej transakcyjny dzień przypadł w okresie przed Bożym Narodzeniem. Data nie dziwi – najbardziej intensywnym dniem w roku był 23 grudnia. W przeddzień Wigilii firma SIX przetworzyła 5,6 mln transakcji o łącznej wartości 474 mln euro.

Nowe terminale?

W 2014 r. zainstalowaliśmy ponad 30 tys. nowych terminali płatniczych. Głównie w Niemczech i Austrii wyposażyliśmy duże sieci handlowe, takie jak Rewe i Deichmann. 4000 terminali płatniczych zastąpiono terminalami najnowszej generacji.

Bezpieczeństwo

Ponieważ głównie w USA i niektórych krajach nowo uprzemysłowionych zamiast mikrochipa nadal stosuje się pasek magnetyczny, który można łatwo skopiować, firma SIX wprowadziła funkcję Geoblocking. Dzięki tej nowej funkcji w 2014 r. liczba ataków skimmingowych na bankomaty, biletomaty i tankomaty w Szwajcarii oraz Austrii diametralnie spadła – o 90%.

Jakie trendy?

Co pokazał rok 2014? Jakie trendy są szczególnie godne uwagi? Klienci coraz częściej chcą mieć możliwość robienia zakupów wszędzie w czasie rzeczywistym. Dlatego telefony komórkowe i tablety także w 2015 r. będą odgrywać coraz większą rolę. Telefon komórkowy i tablet dają sprzedawcy jeszcze więcej możliwości łączenia światów online i offline. Coraz powszechniejsze staną się także alternatywne formy dokonywania płatności, takie jak mCashier. Mobilny mini terminal płatniczy, który firma SIX wprowadziła na rynek szwajcarski pod koniec 2014 r., umożliwia drobnym sprzedawcom, takim jak dostawcy pizzy czy sprzedawcy na pchlim targu, oferowanie płatności kartą bez konieczności posiadania rozbudowanej infrastruktury. Dzięki małemu czytnikowi kart oraz specjalnej aplikacji smartfon i tablet pełnią funkcję terminalu płatniczego, co wpisuje się w trend wykorzystywania mobilnych urządzeń do dokonywania płatności. Także przy kasie będzie coraz szybciej i wygodniej dzięki płatnościom zbliżeniowym z funkcją NFC (Near Field Communication). W przyszłości nie zabraknie innowacyjnych form dokonywania płatności!